BEYAZ ETLİK HİNDİ

Beyaz hindiler, bronz ırk kökenli olan bir hindi çeşididir. Bu hindi çeşidi Hollanda, İngiliz ve Avusturya ırklarının en gözdesidir. Bu hindi türünün tüyleri bembeyaz, sakalları siyah ve bacakları tozpembe rengindedir. Beyaz hindiler kesildiğinde derilerinin üzerinde yer alan hav tüyleri belli olmamaktadır. Beyaz hindilerin yumurtaları da kendileri gibi beyazdır ancak üstünde kahverengi küçük benekleri bulunmaktadır. Bu yumurtaların verimi ise tıpkı bronz ırk gibidir. Bu hindiler yaklaşık 26 haftalık olduğundan cinsel olgunluğa ulaşmış olmaktadır.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi gayet verimli olan beyaz hindi yumurtaları ülkemizde 1995 yılından beri üretilmektedir. İlk olarak Fransa’dan ülkemize getirilen beyaz hindiler bu vesile ile o günden beri ülkemizde üretilmeye ve beslenmeye devam etmektedir. 1995 yılında getirilen bu hindiler ile 9000 tane civciv üretimi yapılmıştır. Firmamız da en kaliteli ve steril koşullarda beyaz hindi besleyiciliği ve beyaz hindi yetiştiriciliği yapmaktadır.

Beyaz Hindi Yetiştiriciliği

Beyaz hindilerin bakımı kadar çiftleştirilmesi de önemli bir konudur. Beyaz hindilerin çiftleştirilebilmesi için 10 adet dişi hindiye 1 adet erkek hindi yeterli olacaktır. Beyaz hindilerin kulakça süreleri yaklaşık olarak 28 gün sürmektedir. Çiftleştirildikten ve yumurtlama gerçekleştikten sonra yumurtaların bir kısmı kuluçka için ayrılmaktadır. Bu kuluçka için bırakılan yumurtalar günde 4 kere folluklardan toplanmalıdır. Yine bu yumurtaların, yumurtalar için uygun biçimde hazırlanan bir ortamda yaklaşık 1hafta tutulması ve kuluçka makinesine konulması gerekmektedir. Kuluçkalık yumurtalar seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Bu noktalar; yumurtanın şekli ve temizliğidir. Yuvarlak, sivri ya da şekilsiz olan ve pis olan yumurtalar kuluçka için uygun olmayan yumurtalardır.

Ayrıca kuluçka makinesinin de mutlaka her seferinde temizlenmesi gerekmektedir. Böylelikle kuluçka makinesi parazitlere karşı dezenfekte edilmiş olacaktır. Kuluçka makinelerinin içinde iki kısım bulunmaktadır. Bunlar olgunlaşma ve çıkış kısmıdır. Kuluçka için ayrılan yumurtalar önce 24 günlük süre içerisinde olgunlaşma kısmında tutulur. Bu 24 günlük süreden sonra ise yumurtalar olgunlaşma kısmından çıkış kısmına alınır ve çıkış kısmında yaklaşık 4 gün tutulur. Kuluçka süresini tamamlayan tüm hindi civcivleri yaklaşık %2.5 oranında şekerli su ile beslenmektedir.

Bursa Beyaz Hindi Satışı

Bursa beyaz hindi satışı hizmeti vermekte olan firmamız beyaz hindi, beyaz hindi civcivi ve beyaz hindi palazı satışı yapmaktadır. Hindileri oldukça hijyenik bir ortam üreten ve yetiştiren firmamız beyaz hindi satışında en uygun fiyat garantisini vermektedir. Firmamız hindi satışlarını Türkiye’nin her tarafına yapmaktadır. Eğer siz de firmamızın beyaz hindi satışı hizmetinden faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Firmamızın Hizmetleri

  • Hindi Palazı Satışı
  • Hindi Civcivi Satışı
  • Beyaz Etlik Hindi Satışı
  • Siyah Etlik Hindi Satışı

Firmamız üzerinden toptan hindi civcivi satışı yapılmaktadır. Beyaz etlik hindi civciv satarlar olarak günlük hindi civciv, haftalık, aylık ve daha büyükleri olmak üzere çeşitler bulmaktadır. Hindi alsat ile ugraşanlar yada hindi yetiştiriciligi yapanlar arasında tercih ediliyoruz. Bunun en büyük nedeni fiyatlarımızın ucuz olmasıdır. Ayrıca Türkiyenin her yerine hindi civcivi gönderilir. Amerikan bronz hindi civcivi yada Kanada beyaz hindi civcivi fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz biizmle iletişime geçebilirsiniz. Toptan hindi civcivi bakımı ve yetiştiriciligi hakkında da bilgi almak isteyebilirsiniz.

Kategoriler: Hindi

Web Tasarım Hostfix Teknoloji