Hindi Civciv Fiyatları 2019

Hindi civciv fiyatları ile yine toptan hindi çiflikleri arasında fark yarattık. Hindi palazlarının satışından önce sizlere bakımları ve hindi ırkı yetiştirmeyle ilgili biraz bilgi verelim istedik. Hindi yetiştiriciliği, anavatanı Amerika kıtası olan sülüngiller ailesinin bir ferdi olan Hindi’nin evcilleştirilmesi ile yapılmaya başlanmıştır. Özellikle binlerce sayıda hindinin bir kümeste bakım ve besleme sonucu ticari amaçla yetiştirilmesine verilen isim olan hindi yetiştiriciliği ülkemizde son dönemlerde yaygın bir şekilde yapılmaya başlanmıştır. Yaygın bir şekilde yapılmaya başlanan hindi yetiştiriciliğinde bilgi ve donanım eksikliğinin bulunması pek çok problemin ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Bu problemlerin başında bakım ve beslemeden kaynaklanan hindi kayıpları gelmektedir. Bu bakımdan hindi yetiştiriciliği yapanların bakım ve besleme konusunda oldukça bilgi sahibi olması gerekir.

Hindi Yetiştiriciliği ve Hindi Bakımı

Hindi yetiştiriciliği temel olarak hindiden elde edilen yumurtaların hindi civcivi yapılması üzerine kurulmuştur. Zaten hindiler fazla yumurtlayan canlılar olmadıkları için hindi yumurtası tüketimi çok yaygın değildir. Hindi civcivi için kullanılan hindi yumurtası yapay kuluçka yöntemi ile çatlatılır. Hindiler kuluçkaya yatmayı sevmeyen hayvanlardır. Kuluçkaya yattıklarında da oldukça hassas bir şekilde bakım ve beslenmeleri yapılmalıdır. Hindi yetiştiriciliği yapılırken kümes şartları iyileştirilmelidir. Kümeste ağaç talaşı kullanılması hindi yetiştiriciliğinde verimi arttıracak unsurlardan bir tanesidir. Altlık olarak kullanılan ağaç talaşı en az 8 cm kalınlığında olmalıdır. Kışın havanın soğuması sebebiyle altlık 12 cm şeklinde değiştirilmelidir. Hindi yetiştiriciliğinde önemli bir unsur olan hindi civcivleri bir bölümde ortalama 250 civciv olacak şekilde beslenmelidir. Her 100 civciv için 1 suluk yeterli olacaktır. Hindi civcivlerine vitamin ve mineral katkısı verilmeli ve hindi palazı olacakları sürece kadar oldukça hassas bir şekilde beslenmelidirler. Hindi civciv fiyatları tabi önemli bir kondur. Fakat hindi civcivleri için en uygun ortamı oluşturmak daga önemlidir.

hindi civciv fiyatları

hindi civciv fiyatları

En Ucuz Hindi Civcivi Bursa da …

Bursa hindi civciv yetiştiriciliği yapan firmamız, hindi yetiştiriciliği yaparken hindi bakım ve beslemesine oldukça önem vermektedir. Ülkemizde yapılan bakım ve besleme hataları sonucu üretilen verimsiz hindi civcivi ve hindi palazlarının sayısının düşürülmesi Bursa hindi yetiştiriciliği yapan firmamızın temel hedefidir. Bu amaçla yola çıkan firmamız ürettiği kaliteli ve sağlıklı hindi palazı ve hindi civcivlerinin satışını yapmaktadır. Türkiye’nin her yerine hindi satışı, hindi civcivi satışı ve hindi palazı satışı yapılmaktadır. Detaylı bilgi almak için bize ulaşmanız yeterlidir. Üretici hindi civciv çifliğimiz Bursa’da bulunmaktadır. Buradan tüm illlere gönderim yapıyoruz.

Firmamızın Hizmetleri

  • Hindi Satışı
  • Etlik Hindi Satışı
  • Hindi Civcivi Satışı
  • Hindi Palazı Satışı
  • Yumurtalık Hindi Palazı Satışı

Hindi Civciv Fiyatları 2019

Hindi civciv fiyatlarını 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da yine en ucuz tutan biz olduk. Siyah Hindi civcivi ve Beyaz etlik Hindi civciv fiyatları hakkında detaylı bilgi için ana sayfamızı inceleyebilirsiniz. Satışlarımızı toptan yaptığımızı bilmenizi isteriz. Hindi palazı satanlar arasında ilk akla gelenlerden olmak bizleri gururlandırıyor. Toptan hindi civciv alıcıları olarak hayvanlarımızı gelip çifligimizde görebilirsiniz.

Kategoriler: Hindi

Web Tasarım Hostfix Teknoloji