Hindi Yetiştiriciliği ve Hijyen

Hindi Yetiştiriciliği ve Hijyen konusu bakıcı ve yetiştiriciler için çok önemlidir. Sürüler halinde yaşayan hayvanlar açısından salgın hastalıklar oldukça tehlikelidir. Sürünün yok olmasına sebep olabilecek salgın hastalıklara karşı yeterli önlemlerin alınması ve olası zararların önüne geçilmesi gerekmektedir. Hindi yetiştiriciliği sürüler halinde yapılan ve salgın hastalıkların çok büyük zararalar verebileceği sektörlerin başında gelmektedir. Hindi yetiştiriciliğinde gereken önlemlerin alınmaması hem maddi açıdan büyük zararlara sebep olabilir. Ayrıca et ihtiyacının karşılanması noktasında bir takım krizlere yol açabilmektedir. Bu nedenle hindi yetiştiriciliğinde başta kümes hijyeni olmak üzere pek çok konuda hassas davranılmalıdır.

Hindi yetiştiriciliğinde bir hindiye bulaşacak salgın bir hastalık bütün sürüyü telef edebilir. Bu açıdan hindi yetiştiriciliği yaparken alınması gereken önlemler protokoller şeklinde uygulanmalıdır. Peki, hindi yetiştiriciliğinde hijyenin sağlanması için alınması gereken önlemler nelerdir? Buyurun inceleyelim!

Hindi Yetiştiriciliğinde Hijyen Önlemleri

Hindi yetiştiriciliğinde bir canlı ile uğraşıldığı asla unutulmamalıdır. Hindi hastalanabilen ve ölebilen bir varlık olmasının yanında türdeşlerini de ölüme sürükleyebilecek bir canlıdır. Bu noktadan hareketle;

  • Hindi yetiştiriciliğinin ilk şartı olan kümes hijyeni sağlanmalıdır. Haftalık, aylık ve yıllık hijyen prosedürleri uygulanarak kümes her zaman mikroplardan arındırılmalıdır.
  • Hindi yetiştiriciliğinde kümes hijyeni kadar aşı ve önlemler de önemlidir. Bu amaçla hindilere düzenli aşılar yapılmalıdır.
  • Kümes giriş ve çıkışları kesinlikle kontrol altına alınmalıdır. Özellikle giriş ve çıkış noktalarına dezenfektan havuzları yerleştirilmeli ve giriş-çıkış yapanlar bu bölümde mikroplardan arınmalıdır.
Hindi Yetiştiriciliği ve Hijyen

Bursa Hindi Yetiştiriciliği ve Hijyen

Hindi yetiştiriciliği sadece para kazanmak için değil ülkedeki et ihtiyacının karşılanması adına da yapılan bir iştir. Bursa hindi yetiştiriciliği yapan firmamız vermiş olduğu hizmetin farkında olarak vatandaşlarımıza hijyenik ortamlarda üretilmiş ve sağlıklı hindilerden elde edilmiş hindi eti temin etme amacındadır. Bursa hindi yetiştiriciliği yapan firmamız yetiştirdiği hindi civcivi ve hindi palazlarının sağlıklı ve kaliteli olmasını arzu eder. Sağlıklı hindi palazı ve hindi civcivleri üreten firmamız Türkiye’nin dört bir yanına etlik hindi ya da anaç hindi satışı yapmaktadır. Bunun yanında günlük, haftalık ya da aylık hindi civcivi ve hindi palazı satışı da yapılmaktadır. Siz de hindi civcivi veya hindi palazı satın almak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Firmamızın Hizmetleri

  • Anaç Hindi Satışı
  • Hindi Civcivi Satışı
  • Hindi Palazı Satışı
  • Etlik Hindi Satışı

Hindi Yetiştiriciliği ve Hijyen konularında aklınıza takılarn soruları cevaplamabiliriz. Aylık hindi, haftalık hindi ya da günlük hindi satışı yapan firmamız Türkiye’nin her yerine hindi satışı yapmaktadır. Bu sayede lojistik anlamda sizlere büyük kolaylık sağlar. Siz de hindi civcivi veya hindi palazı satın almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçmelisiniz. Firmamız üzerinden toptan hindi civcivi satışı yapılmaktadır. Beyaz etlik hindi civciv satarlar olarak günlük hindi civcivi, haftalık, aylık ve daha büyükleri olmak üzere çeşitler bulmaktadır. Hindi alsat ile ugraşanlar yada hindi yetiştiriciligi yapanlar arasında tercih ediliyoruz. Bunun en büyük nedeni fiyatlarımızın ucuz olmasıdır. Ayrıca Türkiyenin her yerine hindi civcivi gönderilir. Amerikan bronz hindi civcivi yada Kanada beyaz hindi civcivi fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz biizmle iletişime geçebilirsiniz. Toptan hindi civcivi bakımı ve yetiştiriciligi hakkında da bilgi almak isteyebilirsiniz.

Hindi Yetiştiriciliği ve Hijyen
Kategoriler: Hindi

Web Tasarım Hostfix Teknoloji