Hindi Yetiştiriciliği

Hindi yetiştiriciligi neden bukadar önem kazandı. Ülkemizde son 10 yılda et tüketim alışkanlıklarının değişmesi günden güne et tüketimini dolayısı ile de et talebini arttırmıştır. Bireylerin ete olan talebi başta kırmızı et üreticileri olmak üzere bütün et üreticilerini harekete geçirmiştir. Et üretiminde kırmızı ete alternatif olarak görülen beyaz et üretiminde önemli bir paya sahip olan hindi eti üretimi, et tüketimi ile doğrudan ilişkili olarak artmış ve hindi yetiştiriciliği daha popüler hale gelmiştir. Hindi yetiştiriciliğinin ülkemizde popüler olmasında temel sebepler hindi etinin besin değerlerinin tavuk etine nazaran daha iyi olması ve üretim maliyetlerinin daha düşük olmasıdır.

Hindi yetiştiriciliği, 2 tarzda yapılmaktadır. Hindi yetiştiriciliğinde genel olarak tercih edilen model hindi palazı yetiştiriciliği olsa da hindi civcivi yetiştiriciliği de yaygındır. Hindi civcivlerinin yumurtadan çıktıkları andan 6 haftalık palaz olana kadarki süreçten sonrasını kapsayan hindi civcivi yetiştiriciliği bazı işletmelerce daha karlı olarak kabul edilen ve tercih edilen modeldir. Hindi yetiştiriciliğinin ikinci modeli ise hindi besisi yapmaktır. Hindi yetiştiriciliğinde hindi besisi genel olarak 6 haftalık yaşta alınan palazların kesime gidene kadar yetiştirilmesini ifade eder. Hindi palazı satışlarının çok büyük bir kısmını kapsayan bu sektör ülkemizin et ihtiyacını da karşılamayı amaçlar. Hindi besisi 6 aylık yaştaki hindi palazının yaklaşık 12 hafta beslenmesini kapsar. 18 haftalık yaşa gelen hindiler 20-30 kg canlı ağırlığa ulaşabilmektedir. Et verimi açısından da oldukça başarılı bir sektör olan hindi yetiştiriciliği ülkemiz ekonomisi açısından da oldukça önemlidir.

Bursa Hindi Yetiştiriciliği ve Hindi Satışı

Bursa hindi yetiştiriciliği ve hindi palazı yetiştiriciliği yapan firmamız Türkiye’nin her noktasına hindi ve hindi palazı gönderimi sağlamaktadır. Hindi civcivlerinin yumurtadan çıkışından kesime gidene kadarki süreçte titiz ve hijyenik çalışan Bursa hindi satışı yapan firmamızdan ister aylık ister haftalık isterseniz de günlük hindi  veya hindi civcivi satın almanız mümkündür. İstediğiniz adette hindi civcivi, hindi palazı ve hindi sipariş ederek işletmenize veya çiftliğinize yeni hindi sürüleri ekleyebilirsiniz. Hindi sürünüzü büyütmek ve kaliteli hindi satın almak için tek yapmanız gereken Bursa hindi satışı yapan firmamıza ulaşmaktır. En hızlı ve en kaliteli lojistik imkânlarla hindi civcivi, hindi palazı ve hindi taleplerinizi karşılıyoruz.

Firmamızın Hizmetleri

  • Hindi Palazı Satışı
  • Hindi Civcivi Satışı
  • Beyaz Etlik Hindi Satışı
  • Siyah Etlik Hindi Satışı

Hindi Yetiştiriciliği ve Hijyen konularında aklınıza takılarn soruları cevaplamabiliriz. Aylık hindi, haftalık hindi ya da günlük hindi satışı yapan firmamız Türkiye’nin her yerine hindi satışı yapmaktadır. Bu sayede lojistik anlamda sizlere büyük kolaylık sağlar. Siz de hindi civcivi veya hindi palazı satın almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçmelisiniz. Firmamız üzerinden toptan hindi civcivi satışı yapılmaktadır. Beyaz etlik hindi civciv satarlar olarak günlük hindi civcivi, haftalık, aylık ve daha büyükleri olmak üzere çeşitler bulmaktadır. Hindi alsat ile ugraşanlar yada hindi yetiştiriciligi yapanlar arasında tercih ediliyoruz. Bunun en büyük nedeni fiyatlarımızın ucuz olmasıdır. Ayrıca Türkiyenin her yerine hindi civcivi gönderilir. Amerikan bronz hindi civcivi yada Kanada beyaz hindi civcivi fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz biizmle iletişime geçebilirsiniz. Toptan hindi civcivi bakımı ve yetiştiriciligi hakkında da bilgi almak isteyebilirsiniz.

Kategoriler: Hindi

Web Tasarım Hostfix Teknoloji